ZUŠ Svitavy
Základní umělecká škola Svitavy
T. G. Masaryka 2095/25A
568 02 Svitavy
IČO: 67439900
E-mail: zus@zus.svitavy.cz
Telefon: 736 481 876
ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA AKTUALITY

2021-2022

Na celostátní soutěžní přehlídce komorních souborů Svitavské komoření 2022 získali žáci naší školy následující umístění:

trio trumpet Svitavy - bronzové pásmo

žesťový soubor Svitavy - bronzové pásmo

Bubny Svit - stříbrné pásmo

Joke Svitavy - stříbrné pásmo

pěvecké duo MIKI - zlaté pásmo

pěvecké duo Mimózy - zlaté pásmo

pěvecké duo Luzana - čestné uznání

Pěvecké trio Svitavy - zlaté pásmo

SyStrings Svitavy - bronzové pásmo

Kytarové duo Svitavy - stříbrné pásmo

Všem soutěžícím i jejich pedagogům blahopřejeme!

 

Na 15. ročníku celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů Zahrada písní 2022 v Praze získaly pěvecké sbory naší školy následující ocenění:

Svitavský dětský sbor: stříbrné pásmo

Komorní sbor: stříbrné pásmo

 

Na soutěži Dětských pěveckých sborů v Chrudimi 4.4.2022 získaly pěvecké sbory naší školy následující ocenění:

- Svitavánek: stříbrné pásmo

- Svitavský dětský sbor: zlaté pásmo

- komorní sbor: stříbrné pásmo

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V ÚSTŘEDNÍM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE HŘE NA DŘEVĚNÉ DECHOVÉ NÁSTROJE

hra na saxofon

IV. kategorie

Jan Palatka                                            3. místo

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V ÚSTŘEDNÍM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE ZPĚVU

X. kategorie

František Steklý                                          čestné uznání 1. stupně

komorní zpěv

duo MIKI (K. Lipenská, M. Márová)          čestné uznání 1. stupně

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE  HŘE NA BICÍ NÁSTROJE

I. kategorie

Viktorie Kostelecká                               2. místo

IV. kategorie

Samuel van Sas                                     2. místo

V. kategorie

Adam Janko                                           2. místo

VIII. kategorie

Karel Čermák                                         2. místo

souborová hra

Bubny Svit                                              2. místo

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE  HŘE NA DŘEVĚNÉ DECHOVÉ NÁSTROJE

hra na příčnou flétnu

IV. kategorie

Tomáš Jeníček                                        2. místo 

hra na saxofon

IV. kategorie

Jan Palatka                                            1. místo s postupem (zvláštní cena poroty za mimořádnou rytmickou a intonační přesnost)

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE HŘE NA ŽESŤOVÉ DECHOVÉ NÁSTROJE

hra na trubku

VIII. kategorie

Antonín Dvořák                                          3. místo 

hra na trombon

VI. kategorie

Adam Keller                                                2. místo 

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE ZPĚVU

I. kategorie

Gréta Fadrná                                           2. místo 

Okáčová Barbora                                    2. místo

Hank Müller                                             2. místo  

 

IV. kategorie

Kristýna Lipenská                                     2. místo 

 

V. kategorie                                           

Eva Kopřivová                                            2. místo 

 

X. kategorie

František Steklý                                          1. místo s postupem

 

komorní zpěv

duo MIKI (K. Lipenská, M. Márová)                   1. místo s postupem

 

Fotografie z krajského kola soutěže najdete ve "Fotogalerii".

 

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V OKRESNÍM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE ZPĚVU

 

I. kategorie

Gréta Fadrná                                           1. místo s postupem

Okáčová Barbora                                    1. místo s postupem

Hank Müller                                             1. místo  s postupem

Vilemína Janíková                                   1. místo

Pavla Krčilová                                           2. místo

 

II. kategorie

Markéta Stečínská                                  1. místo

 

III. kategorie

Kateřina Hauptmanová                          2. místo

 

IV. kategorie

Kristýna Lipenská                                     1. místo s postupem

Michaela Márová                                     1. místo

Veronika Partyšová                                  3. místo

 

V. kategorie                                           

Eva Kopřivová                                            1. místo s postupem

 

VII. kategorie

Hynek Jukl                                                  2. místo

 

X. kategorie

František Steklý                                          1. místo s postupem

 

komorní zpěv

duo MIKI (K. Lipenská, M. Márová)         1. místo s postupem

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V OKRESNÍM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE  HŘE NA DŘEVĚNÉ DECHOVÉ NÁSTROJE

hra na zobcovou flétnu

IV. kategorie

Lena  Mjachká                                      1. místo

Zuzana  Reichlová                                1. místo

Anežka Sychrová                                  1. místo

Julie Zdražilová                                     1. místo

 

hra na příčnou flétnu

IV. kategorie

Barbora Fleková                                      2. místo

Tomáš Jeníček                                        1. místo s postupem

Kateřina Komoňová                                2. místo

 

hra na saxofon

IV. kategorie

Jan Palatka                                             1. místo s postupem

 

UMÍSTĚNÍ ŽÁKŮ ZUŠ SVITAVY V OKRESNÍM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ VE HŘE NA ŽESŤOVÉ DECHOVÉ NÁSTROJE

hra na trubku

II. kategorie

Lukáš Pospíšil                                             1. místo

III. kategorie

Tomáš Jirák                                                 2. místo

IV. kategorie

Antonín Dvořák                                          1. misto

VI. kategorie

Ladislav Krása                                             1. místo

VII. kategorie

Mikuláš Kalvoda                                         1. místo

VIII. kategorie

Antonín Dvořák                                          1. místo s postupem

 

hra na trombon

V. kategorie

Jakub Kovář                                                1. místo

VI. kategorie

Adam Keller                                                1. místo s postupem

 

Svitavánek a Svitavský dětský sbor se zúčastnily 25.10. 2021 krajského kola celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Chrudimi a oba sbory získaly zvláštní cenu poroty: Svitavánek za provedení písně E. Hradeckého "Den naruby" a SDS "za pestrou dramaturgii".